Wychodząc Państwu naprzeciw oczekiwaniom pragniemy wprowadzić do naszego Salonu zabiegi mające na celu poprawę skóry nie tylko twarzy i ciała, ale także GŁOWY. Trychologia - nauka zajmująca się skórą głowy..
Jeśli doskwiera Państwu:
Oxybrazja - peeling wodno-tlenowy to najbardziej odkrywcza metoda rewitalizacji skóry, szczególnie polecana dla skór wrażliwych, naczyniowych, alergicznych. Wyzwala efekt naturalnej odbudowy i regeneracji skóry. Zabieg polega na złuszczaniu martwych komórek naskórka za pomocą tlenu i aplikowanego pod ciśnieniem strumienia soli fizjologicznej
Metoda ta jest łagodniejsza od mikrodermabrazji czyli mechanicznego ścierania naskórka, którego nie możemy wykonać na skórze wrażliwej, naczyniowej i trądzikowej. Piling wodno-tlenowy nie wywołuje podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Łagodzi podrażnienia i przynosi ukojenie skórze nadwrażliwej.
Zabieg Oxybrazji dokładnie oczyszcza skórę nadając jej blask i gładkość. Stymuluje dotlenienie i cyrkulację, polepszając tym samym odżywienie komórek skóry. Po zabiegu skóra jest promienna i nawilżona.
Oxybrazja skutecznie usuwa zanieczyszczenia, zaskórniki. Wspomaga leczenie zmian trądzikowych - bakterie beztlenowe wywołujące trądzik pod ciśnieniem tlenu szybko ulegają zniszczeniu.
Właściwości soli fizjologicznej -łagodzi stany zapalne, uzupełnia płyny w skórze;
Funkcja tlenu -przyspiesza budowę włókien kolagenowych i rekonstrukcję naczyń włosowatych, powstrzymuje rozwój trądziku, przyspiesza odrastanie włosów.
Infuzja tlenowa za pomocą hiperbarycznego tlenu to nowa, nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, która bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu oraz na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych. Zabieg przynosi efekt natychmiastowego odmłodzenia, wygładzenia i odświeżenia skóry.
Zabieg wykorzystuje infuzję – wtłaczanie za pomocą tlenu pod ciśnieniem. Zapewnia je specjalny aplikator, dzięki któremu działamy na skórę z określonej odległości i pod odpowiednim kątem - czystym, odpowiednio sprężonym tlenem. Metoda ta umożliwia wnikanie rozpylonego wcześniej, dedykowanego cerze serum kosmetycznego.
Pierwsze efekty - napięcie i wygładzenie skóry, poprawa konturów twarzy, spłycenie zmarszczek, nawilżenie i promienność pojawiają się od razu po zabiegu, ale w pełni są widoczne następnego dnia. Efekt jednego zabiegu utrzymuje się przez minimum 1,5 tygodnia. Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie serii 4-5 zabiegów co 7-14 dni.
Mezoterapia igłowa. Wychodząc Państwu naprzeciw oczekiwaniom pragniemy wprowadzić do naszego Salonu zabiegi mające na celu poprawę skóry nie tylko twarzy i ciała, ale także GŁOWY. Trychologia - nauka zajmująca się skórą głowy.
Jeśli doskwiera Państwu:
Mezoterapia mikroigłowa. Pierwszy zabieg, który skutecznie pozwala na wprowadzenie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Zabieg ten to innowacyjna technologia, która jest połączeniem medycyny estetycznej z kosmetologią.
Mezoterapia Mikroigłowa – polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Jak mówi nazwa, zabieg ten polega na wykonaniu mikronakłuć (perforacja naskórka) które pobudzają skórę do regeneracji. Dodatkowo podczas zabiegu zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy poprawia się.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wykonywany za pomocą specjalnego Dermapenu. Jest to urządzenie zasilane elektrycznie, które ma możliwość regulacji głębokości nakłuwnia. Dla każdego klienta jest przygotowany, sterylnie zapakowany komplet igieł tzw. katridże..
Karboksyterapia - czyli iniekcja medycznego dwutlenku węgla Co2 do celów estetycznych.
Dwutlenek węgla to naturalnie występujący w organizmie związek chemiczny , który jest produktem metabolizmu komórkowego. W zabiegu karboksyterapii podaje się go z zewnątrz za pomocą specjalnego urządzenia, zawsze jednorazowymi sterylnymi igłami. Podczas aplikacji dwutlenku węgla do tkanki ,gaz wchodzi w reakcję z wodą, tworząc kwas węglowy. Następnie, pod wpływem enzymu (anhydrazy węglanowej), kwas węglowy rozkłada się do jonu wodorowęglanowego oraz kationu wodoru. Efektem tych procesów chemicznych jest zakwaszenie okolicy, w której podano CO². Ma to kluczowe znaczenie dla skuteczności metody, ponieważ hemoglobina chętnie oddaje cząsteczki tlenu w „kwaśnych miejscach”.
Obszar zabiegowy staje się tym samym dotleniony i dużo lepiej odżywiony.
Odczucia:
Zależnie od wrażliwości klienta, wykonanie iniekcji z użyciem CO² może wiązać się
z dyskomfortem lub niewielkim, chwilowym bólem. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia drobnych siniaków, czasowego obrzęku, zaczerwienienia, uczucia „trzeszczenia” tkanek. Pojawiają się chwilowe uwypuklenia w skórze, nazywane przez część klientów „popcornem”. Nie należy jednak zrażać się tymi, krótkotrwałymi i mało uciążliwymi niedogodnościami gdyż efekt końcowy jest tego wart.
Co powoduje wstrzyknięty dwutlenek węgla (CO2)
Zalecenia po zabiegu:
Aby zmniejszyć opuchliznę wokół oczu , można stosować zimny napar z czarnej herbaty.
Seria:
Zabieg wykonuje się ilości 5-10 zabeigów co 3-7dni, zależnie od rodzaju i lokalizacji problemu.
Najbardziej spektakularne rezultaty przynoszą terapie łączone.
Efekt pielęgnacyjny spotęguje wzbogacenie terapii, np. o: mezoterapię igłową, mikroigłową, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, fale radiowe, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, czy procedury złuszczające. Karboksyterapia stanowi świetne przygotowanie do liposukcji chirurgicznej, doskonale sprawdzi się także po wspomnianych zabiegach medycyny estetycznej.
Osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting)
Zabieg nazywany jest również liftingiem wampirzym, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.
Mechanizm działania:
Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. TGF-β1,PDGF, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów z odstępem 4 tygodni. Miejsca zabiegów: skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji
Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Najlepsze efekty uzyskuje się przy terapiach łączonych tj. osocze +karboksyterapia + fibryna.
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
Etap I – pobranie krwi.
Pacjent zgłaszający się na zabieg osoczem bogatopłytkowym powinien PRZEDSTAWIĆ AKTUALNE WYNIKI BADAŃ KRWI, wystarczy podstawowa morfologia. Do pobrania krwi na zabieg osoba nie musi być na czczo. Krew pobiera się z żyły.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze PRP, a następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w kosmetologii estetycznej podaje się w postaci iniekcji (zastrzyków) osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii igłowej.
Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki stan może utrzymywać się do kilku, a w przypadku osób wrażliwych kilkunastu godzin.
Alternatywne Zabiegi:
Fibryna bogatopłytkowa PRF (iPRF)
Czym różni się zabieg z fibryną (iPRF) od zabiegu osoczem bogatopłytkowy (PRP) i dlaczego jest bardziej skuteczny?
W iPRF (FIBRYNIE) obecne są mezenchymalne komórki macierzyste, wytwarzane w szpiku kostnym i krążące stale w krwi obwodowej. W pozyskiwanym preparacie znajdują się także leukocyty (w szczególności monocyty i granulocyty), które odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie w procesach regeneracyjnych. W preparatach fibryny obecne są bardzo duże ilości czynników wzrostu czyli białek odpowiedzialnych za syntezę i dojrzewanie kolagenu oraz warunkujące dobrą kondycję skóry. Kolejną różnicą jest możliwość dłuższego i bardziej intensywnego oddziaływania czynników wzrostu „uwięzionych” w przestrzennej strukturze fibryny. Od strony technicznej istotną różnicą jest sposób uzyskiwania obu preparatów: iPRF pozyskiwana jest przez znacznie krótsze wirowanie i przy mniejszej liczbie obrotów na minutę. Warunkuje to przeżycie i uzyskanie większej i bardziej wartościowej liczby komórek odpowiedzialnych za efekt odmłodzenia skóry niż starsze preparaty osocza bogatopłytkowego PRP.