Mezoterapia mikroigłowa. Pierwszy zabieg, który skutecznie pozwala na wprowadzenie składników aktywnych w głębsze warstwy skóry. Zabieg ten to innowacyjna technologia, która jest połączeniem medycyny estetycznej z kosmetologią.
Mezoterapia Mikroigłowa – polega na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny przy mechanicznej stymulacji. Jak mówi nazwa, zabieg ten polega na wykonaniu mikronakłuć (perforacja naskórka) które pobudzają skórę do regeneracji. Dodatkowo podczas zabiegu zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki mimiczne ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy poprawia się.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest wykonywany za pomocą specjalnego Dermapenu. Jest to urządzenie zasilane elektrycznie, które ma możliwość regulacji głębokości nakłuwnia. Dla każdego klienta jest przygotowany, sterylnie zapakowany komplet igieł tzw. katridże.
Fotoodmładzanie (połączenie technologii IPL oraz RF) to przełomowe odkrycie w kosmetyce profesjonalnej, jest dynamicznym, nieinwazyjnym procesem użycia niekoherentnego, impulsowego światła do odmładzania skóry. W sposób kompleksowy likwidowane są objawy starzenia się skóry,tj. zmiany naczyniowe oraz zmiany pigmentowe (przebarwienia, piegi, plamy posłoneczne i starcze). Zabieg skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki. Dla uzyskania najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.
Peeling węglowy - Black Doll. Laserowy peeling węglowy wykonywany jest za pomocą lasera o długości 1340 nm. Ta długość światła przynosi najlepsze rezultaty w oczyszczaniu i liftingu skóry.
Peeling węglowy polega na wypalaniu specjalnej emulsji węglowej ze skóry twarzy i dekoltu. Preparat węglowy nałożony jest na skórę chwilę przed zabiegiem i wnika on głęboko do wszystkich zakamarków powierzchni skóry. W czasie zabiegu węgiel absorbuje energię światła laserowego i powstają „mikroeksplozje” powodując głębokie oczyszczenie, zmniejszenie porów oraz ujednolicenie kolorytu skóry – wybielenie a także stymulacja kolagenu i zmniejszenie stanów zapalnych.
Zabieg jest niebolesny i bardzo relaksujący. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona i lekko napięta.
Kolejne zabiegi powinno wykonać się w serii kilku w zależności od wskazań i osiąganych efektów, odstępy między zabiegami 1-2 tygodniowe.
Karboksyterapia - czyli iniekcja medycznego dwutlenku węgla Co2 do celów estetycznych.
Dwutlenek węgla to naturalnie występujący w organizmie związek chemiczny , który jest produktem metabolizmu komórkowego. W zabiegu karboksyterapii podaje się go z zewnątrz za pomocą specjalnego urządzenia, zawsze jednorazowymi sterylnymi igłami. Podczas aplikacji dwutlenku węgla do tkanki ,gaz wchodzi w reakcję z wodą, tworząc kwas węglowy. Następnie, pod wpływem enzymu (anhydrazy węglanowej), kwas węglowy rozkłada się do jonu wodorowęglanowego oraz kationu wodoru. Efektem tych procesów chemicznych jest zakwaszenie okolicy, w której podano CO². Ma to kluczowe znaczenie dla skuteczności metody, ponieważ hemoglobina chętnie oddaje cząsteczki tlenu w „kwaśnych miejscach”.
Obszar zabiegowy staje się tym samym dotleniony i dużo lepiej odżywiony.
Odczucia:
Zależnie od wrażliwości klienta, wykonanie iniekcji z użyciem CO² może wiązać się
z dyskomfortem lub niewielkim, chwilowym bólem. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia drobnych siniaków, czasowego obrzęku, zaczerwienienia, uczucia „trzeszczenia” tkanek. Pojawiają się chwilowe uwypuklenia w skórze, nazywane przez część klientów „popcornem”. Nie należy jednak zrażać się tymi, krótkotrwałymi i mało uciążliwymi niedogodnościami gdyż efekt końcowy jest tego wart.
Co powoduje wstrzyknięty dwutlenek węgla (CO2)
Zalecenia po zabiegu:
Aby zmniejszyć opuchliznę wokół oczu , można stosować zimny napar z czarnej herbaty.
Seria:
Zabieg wykonuje się ilości 5-10 zabeigów co 3-7dni, zależnie od rodzaju i lokalizacji problemu.
Najbardziej spektakularne rezultaty przynoszą terapie łączone.
Efekt pielęgnacyjny spotęguje wzbogacenie terapii, np. o: mezoterapię igłową, mikroigłową, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, fale radiowe, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, czy procedury złuszczające. Karboksyterapia stanowi świetne przygotowanie do liposukcji chirurgicznej, doskonale sprawdzi się także po wspomnianych zabiegach medycyny estetycznej.
Fale Radiowe - termolifting. Fale Radiowe (RF) uwalniają energię elektryczną i zmieniają ją w energię cieplną, która przenika przez naskórek głęboko do skóry właściwej, podnosi temperaturę, stymuluje regenerację włókien kolagenowych, co powoduje redukcję zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i nie pozostawiają blizn ani oparzeń, dzięki czemu od razu po sesji można wrócić do codziennego życia. Fale radiowe można stosować na całe ciało uzyskując różne efekrty terapeutyczne. Na twarz stosujemy RF bipolarny (dwubiegunowy) gdzie głębokość przenikania sięga ok 4mm. w głąb skóry. Na ciało stosujemy RF multipolarne, dzięki czemu głębokość penetracji sięga 1,5cm. Ponieważ produkcja kolagenu trwa około 3 miesiące, zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów co 10-14dni. Zabieg można wykonywać cały rok.
Mezoterapia igłowa polega na podawaniu małych ilości składników aktywnych punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji. Zabieg ma wielostronne działanie ze względu na obszar podania i rodzaj ampułki/preparatu. Preparat wybrany do zabiegu podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć, a gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów. Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli do mezoterapii jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry za pomocą iniekcji witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
Mezoterapia CytoCare 502, 516, 532
Preparaty CytoCare (502,516, 532) różnią się miedzy sobą zawartością kwasu hialuronowego. Mogą być stosowane podczas zabiegów mezoterapii na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni. Zastosowanie kuracji preparatami CytoCare wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia. CytoCare 502 jest preparatem szczególnie wskazanym do zapobiegania powstawania pierwszych oznak starzenia, oraz w celu utrzymania dobrej biologicznej równowagi skóry. Dla pacjentów 35-45 letnich przygotowano CytoCare 516, który działa silniej niż Cytocare 502. CytoCare 532 jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie, zalecanym u pacjentów powyżej 40 roku życia. Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry.
Osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting)
Zabieg nazywany jest również liftingiem wampirzym, mezoterapia krwią, osoczem. Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest w procesie wirowania krwi pobranej od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem.
Mechanizm działania:
Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym opiera się na wykorzystaniu zdolności organizmu do regeneracji. Krwinki płytkowe uwalniają szereg niezbędnych do regeneracji skóry czynników wzrostu, m.in. TGF-β1,PDGF, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Pobudzają one procesy naprawy tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.
Zabieg powinien być stosowany w serii 3 lub 4 zabiegów z odstępem 4 tygodni. Miejsca zabiegów: skóra twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innych okolic wymagających regeneracji
Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecana jest również w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Zabiegi aby uzyskać pożądane efekty, wykonywane powinny być w seriach minimum 5 zabiegów. Najlepsze efekty uzyskuje się przy terapiach łączonych tj. osocze +karboksyterapia + fibryna.
Każdy zabieg składa się z 3 etapów:
Etap I – pobranie krwi.
Pacjent zgłaszający się na zabieg osoczem bogatopłytkowym powinien PRZEDSTAWIĆ AKTUALNE WYNIKI BADAŃ KRWI, wystarczy podstawowa morfologia. Do pobrania krwi na zabieg osoba nie musi być na czczo. Krew pobiera się z żyły.
Etap II – otrzymanie koncentratu bogatopłytkowego.
Krew pobrana w jałowy sposób znajduje się w specjalnym separatorze PRP, a następnie pobrany materiał jest wirowany w wirówce laboratoryjnej.
Etap III – podanie koncentratu bogatopłytkowego.
Osocze bogatopłytkowe w kosmetologii estetycznej podaje się w postaci iniekcji (zastrzyków) osocza z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii igłowej.
Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Taki stan może utrzymywać się do kilku, a w przypadku osób wrażliwych kilkunastu godzin.
Alternatywne Zabiegi:
Fibryna bogatopłytkowa PRF (iPRF)
Czym różni się zabieg z fibryną (iPRF) od zabiegu osoczem bogatopłytkowy (PRP) i dlaczego jest bardziej skuteczny?
W iPRF (FIBRYNIE) obecne są mezenchymalne komórki macierzyste, wytwarzane w szpiku kostnym i krążące stale w krwi obwodowej. W pozyskiwanym preparacie znajdują się także leukocyty (w szczególności monocyty i granulocyty), które odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie w procesach regeneracyjnych. W preparatach fibryny obecne są bardzo duże ilości czynników wzrostu czyli białek odpowiedzialnych za syntezę i dojrzewanie kolagenu oraz warunkujące dobrą kondycję skóry. Kolejną różnicą jest możliwość dłuższego i bardziej intensywnego oddziaływania czynników wzrostu „uwięzionych” w przestrzennej strukturze fibryny. Od strony technicznej istotną różnicą jest sposób uzyskiwania obu preparatów: iPRF pozyskiwana jest przez znacznie krótsze wirowanie i przy mniejszej liczbie obrotów na minutę. Warunkuje to przeżycie i uzyskanie większej i bardziej wartościowej liczby komórek odpowiedzialnych za efekt odmłodzenia skóry niż starsze preparaty osocza bogatopłytkowego PRP.
PQ AGE Evolution to innowacyjny peeling ujędrniająco-liftingujący służący do biorewitalizacji skóry. Jest mieszanką składników aktywnych na bazie 34% kwasu TCA zdolnych do wywołania silnej reakcji regeneracyjnej w najgłębszych warstwach skóry. Innowacyjność tego zabiegu polega na głębokiej stymulacji skóry właściwej bez widocznego złuszczania i zaczerwienienia naskórka. Wpływa na pobudzenie procesów samoregenerujących, które odpowiadają za zdrową kondycję skóry i jednolity koloryt. Zabieg nie powoduje zaczerwienienia ani pieczenia. Kuracja jest bezbolesna, bez ryzyka przebarwień oraz nie powoduje nadwrażliwości na światło. Jest niezwykle bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej. Można go stosować przez cały rok. Wykonywany w serii gwarantuje głęboką odnowę, odmłodzenie i silną rewitalizację skóry. Stanowi świetną propozycję jako zabieg bankietowy przed ważnym wyjściem. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy połączenie PQ Age z innymi zabiegami medycyny estetycznej np. z mezoterapią mikroigłową (dermapen) lub igłową. Efekt synergii sprawia, że w terapii skojarzonej osiągane są dużo lepsze efekty niż stosując każdą z procedur osobno.
Dla uzyskania maksymalnych korzyści zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co 14-21 dni. Taką serię powinno się wykonać 2 razy w roku.
GeneO®+ to przełomowa technologia firmy Pollogen, która oferuje kompletną pielęgnację, rewitalizację oraz naturalne dotlenienie skóry od wewnątrz. GeneO®+ zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych:zapewnia uzyskanie jednocześnie 3 efektów pielęgnacyjnych:
W wyniku reakcji na powierzchni skóry powstają mikropęcherzyki zawierające dwutlenek węgla. Zmniejsza się powinowactwo hemoglobiny do tlenu, który uwalnia się do tkanek i następuje natychmiastowe dotlenienie skóry.
Uwalniające się mikrogranulki z kapsułki powodują złuszczanie warstwy rogowej naskórka oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Skóra jest wygładzona oraz przygotowana na dalszą pielęgnację.
Właściwie dotleniona i złuszczona skóra jest gotowa aby wchłonąć substancje aktywne zawarte w zaaplikowanym preparacie m.in. kwas hialuronowy, azelainowy i kojowy oraz retinol.
Zabieg z wykorzystaniem technologii GeneO®+ zapewnia odmłodzenie, rozjaśnienie i odżywienie skóry. W zależności od efektów, które chcemy uzyskać, zabieg można wykonać w kilku wersjach:
Podstawą działania lasera pikosekundowego jest ultrakrótka fala światła laseroweogo. Wiązka o długości zaledwie pikosekundy, czyli krótsza od tak popularnej w ostatnich latach jednostki nanosekundowej. Działa precyzyjnie i głęboko.
Impulsy lasera wnikają do głębokiej warstwy skóry i tam stymulują komórki odpowiedzialne za produkcję włókien kolagenowych. Skóra zagęszcza się i zyskuje na sprężystości, co wywołuje efekt liftingujący.
Zalecamy łączyć zabieg z peelingiem węglowym Black Doll.
Technologia zabiegu Endermolift® Lpg
Praca urządzenia Cellu M6 Endermolab® stosowanego podczas terapii, oparta jest na innowacyjnej technologii LPG.
Zapewnia wysoką jakość zabiegu, bezpieczeństwo oraz pełną ergonomię, natomiast wykorzystanie specjalnie zaprojektowanych głowic, pozwala jeszcze szybciej osiągnąć zamierzony cel. Aparat jest w pełni zintegrowany z łóżkiem zabiegowym, co pozwala maksymalnie skrócić czas wykonywania zabiegu.
Dzięki mikro-impulsom, głowice Lift (opatentowane przez LPG) wytwarzają falę, która łagodnie stymuluje skórę.
W zależności od częstotliwości impulsów głowicy (4,8 lub 16 impulsów na sekundę) i wybranej intensywności działania, głowice Lift generują różne natężenie stymulacji, stosownie do rodzaju zabiegu.
Wykonywany w ten sposób masaż daje bardzo przyjemne uczucie, ale przede wszystkim nadaje skórze naturalną sprężystość i blask, pozbawiając ją tym samym oznak starzenia się.
Efekty zabiegu odmładzania skóry twarzy
Stosując metodę Endermolift ® w sposób nieinwazyjny (przez mikro-drżenia) fibroblastry są pobudzane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Badania kliniczne wykonane w 2013 roku w Katedrze Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Besancon (Francja) pod nadzorem prof. Humberta potwierdzają następujące wyniki terapii Endermolift® :
• + 80% wzrostu syntezy kwasu hialuronowego,
• + 46% wzrostu produkcji włókien elastynowych,
• + 21% poprawy zagęszczenia skóry,
• +23% spowolnienia rozpadu włókien kolagenowych.
Podsumowując, terapia LPG Endermolift ® powstrzymuje rozpad kolagenu i dwukrotnie zwiększa eliminację już podzielonych włókien, co gwarantuje wzrost jędrności skóry o 23% oraz wygładzenie zmarszczek o 21%. Stymuluje naturalną syntezę włókien elastyny o 46%, zwiększając sprężystość skóry. Zwiększa syntezę naturalnego kwasu hialuronowego o 80%, poprawiając nawilżenie i sprężystość skóry.
• Twarz nabiera blasku, a skóra staje się dwa razy bardziej promienna!
• Skóra odzyskuje objętość i jest nawilżona od wewnątrz.
• Skóra jest bardziej sprężysta i lepiej chroniona przed powstawaniem zmarszczek mimicznych.
• Zagęszczanie skóry jest stymulowane od wewnątrz co skutkuje wygładzeniem zmarszczek.
• Proces rozpadu włókien kolagenu zostaje spowolniony a produkcja nowego kolagenu przyśpieszona.
• Zabieg głowicą wyposażoną w opatentowaną technologię zapewnia wielowymiarową stymulację skóry, stymulowane fibroblasty odzyskują młodość i działają od wewnątrz powodując prawdziwą przemianę skóry.