Fale Radiowe - termolifting. Fale Radiowe (RF) uwalniają energię elektryczną i zmieniają ją w energię cieplną, która przenika przez naskórek głęboko do skóry właściwej, podnosi temperaturę, stymuluje regenerację włókien kolagenowych, co powoduje redukcję zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Zabiegi są nieinwazyjne, bezpieczne i nie pozostawiają blizn ani oparzeń, dzięki czemu od razu po sesji można wrócić do codziennego życia. Fale radiowe można stosować na całe ciało uzyskując różne efekrty terapeutyczne. Na twarz stosujemy RF bipolarny (dwubiegunowy) gdzie głębokość przenikania sięga ok 4mm. w głąb skóry. Na ciało stosujemy RF multipolarne, dzięki czemu głębokość penetracji sięga 1,5cm. Ponieważ produkcja kolagenu trwa około 3 miesiące, zaleca się wykonanie serii od 5 do 10 zabiegów co 10-14dni. Zabieg można wykonywać cały rok.
Karboksyterapia - czyli iniekcja medycznego dwutlenku węgla Co2 do celów estetycznych.
Dwutlenek węgla to naturalnie występujący w organizmie związek chemiczny , który jest produktem metabolizmu komórkowego. W zabiegu karboksyterapii podaje się go z zewnątrz za pomocą specjalnego urządzenia, zawsze jednorazowymi sterylnymi igłami. Podczas aplikacji dwutlenku węgla do tkanki ,gaz wchodzi w reakcję z wodą, tworząc kwas węglowy. Następnie, pod wpływem enzymu (anhydrazy węglanowej), kwas węglowy rozkłada się do jonu wodorowęglanowego oraz kationu wodoru. Efektem tych procesów chemicznych jest zakwaszenie okolicy, w której podano CO². Ma to kluczowe znaczenie dla skuteczności metody, ponieważ hemoglobina chętnie oddaje cząsteczki tlenu w „kwaśnych miejscach”.
Obszar zabiegowy staje się tym samym dotleniony i dużo lepiej odżywiony.
Odczucia:
Zależnie od wrażliwości klienta, wykonanie iniekcji z użyciem CO² może wiązać się
z dyskomfortem lub niewielkim, chwilowym bólem. Istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia drobnych siniaków, czasowego obrzęku, zaczerwienienia, uczucia „trzeszczenia” tkanek. Pojawiają się chwilowe uwypuklenia w skórze, nazywane przez część klientów „popcornem”. Nie należy jednak zrażać się tymi, krótkotrwałymi i mało uciążliwymi niedogodnościami gdyż efekt końcowy jest tego wart.
Co powoduje wstrzyknięty dwutlenek węgla (CO2)
Zalecenia po zabiegu:
Aby zmniejszyć opuchliznę wokół oczu , można stosować zimny napar z czarnej herbaty.
Seria:
Zabieg wykonuje się ilości 5-10 zabeigów co 3-7dni, zależnie od rodzaju i lokalizacji problemu.
Najbardziej spektakularne rezultaty przynoszą terapie łączone.
Efekt pielęgnacyjny spotęguje wzbogacenie terapii, np. o: mezoterapię igłową, mikroigłową, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, fale radiowe, ultradźwięki, drenaż limfatyczny, czy procedury złuszczające. Karboksyterapia stanowi świetne przygotowanie do liposukcji chirurgicznej, doskonale sprawdzi się także po wspomnianych zabiegach medycyny estetycznej.
Mezoterapia igłowa polega na podawaniu małych ilości składników aktywnych punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji. Zabieg ma wielostronne działanie ze względu na obszar podania i rodzaj ampułki/preparatu. Preparat wybrany do zabiegu podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć, a gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów. Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli do mezoterapii jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry za pomocą iniekcji witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu czy hamowanie reakcji wolnorodnikowych.
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
Mezoterapia CytoCare 502, 516, 532
Preparaty CytoCare (502,516, 532) różnią się miedzy sobą zawartością kwasu hialuronowego. Mogą być stosowane podczas zabiegów mezoterapii na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni. Zastosowanie kuracji preparatami CytoCare wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia. CytoCare 502 jest preparatem szczególnie wskazanym do zapobiegania powstawania pierwszych oznak starzenia, oraz w celu utrzymania dobrej biologicznej równowagi skóry. Dla pacjentów 35-45 letnich przygotowano CytoCare 516, który działa silniej niż Cytocare 502. CytoCare 532 jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie, zalecanym u pacjentów powyżej 40 roku życia. Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry.